Trpasličí stříbrná fena

A L K A   S M O K Y   T O P   L I B R E C O
"Cindy"

narozena: 2.7.1992 , zemřela 17.5.2008 na následky šoku po napadení aprikotkou Diorou
otec: Lopušok
matka: Aljena Fej
chovatel: Libuše Rebensteigerová
majitel: Ing. Irena Lukešová

Čekatel klubového šampiona KCHP, BOB, Oblastní vítěz, Nejlepší veterán

Její další výstavní kariéra byla předčasně ukončena ztrátou zubů po úraze.
Uchovněna dne 21.8.1993, odchovala vrh A a B

Fotogalerie


Rozhovor se stařenkou? Myslíte, že to bude někoho zajímat? No dobrá, když chcete... Jmenuju se Alka, ale doma mi říkají Cindy. Jako zakladatelka chovatelské stanice  žiju v téhle smečce už přes patnáct let. Jsem páníčkův mazánek (zlý jazyk naší paničky tvrdí, že jsme si s pánem blízcí svou gaučovou filozofií). S paničkou si moc nerozumím. Ta má ráda takové ty poslušné a závislé psy, a to já teda nejsem. Umím se postarat sama o sebe a nepotřebuju, aby mě někdo sekýroval. Paničce trvalo dost dlouho, než se s tím smířila. Mám skvělý orientační smysl, odevšad trefím domů nebo k zaparkovanému autu. Poslouchám až na třetí zařvání (paničku to pěkně vytáčí), ale já kašlu na to, co si myslí.
Jsem už trochu dáma v letech, trápí mne zelený zákal, a tak docela ráda lenoším na gauči.
Panička se mnou měla velké plány ohledně výstav, ale to se pěkně spletla. Mám sice titul Oblastní vítěz, Vítěz plemene a Čekatel klubového šampiona, ale víc toho nebylo. Moje dceruška z prvního manželství mi totiž ve rvačce vyrazila zub. Upřímně řečeno, je to její jediný záslužný čin. Výstavy mne totiž za mlada pěkně otravovaly. Teď už je to trochu jiné, chodím se občas s ostatními babičkami proskočit do třídy veteránů a to hned omládnu a snažím se vypadat co nejlíp.
Jinak jsem zasloužilá matka sedmi dětí, třech kluků a čtyřech holek. Miminka miluju, o ta bych se dokázala starat pořád. Jednu holku si páníci nechali, nejspíš se s ní taky seznámíte, je kapánek zvláštní, nelekněte se. Je úplně jiná než já, ale v jádru docela dobrá, jen se musíte k tomu jádru dostat, což se hned tak někomu nepovede.
Budu končit, páníček je na gauči nějaký osamocený, jdu plnit svou psí povinnost.