Střední stříbrná fena

A R G E N T   A D R I E N N E   C A S S I E P I A
"Adri"

narozena: 29.10.1994, + 18.3.2011
otec: Condé Stříbrníček
matka: Alka Smoky Top Libreco
Chovatel a majitel:
Ing. Irena Lukešová, Otakarova 51, 370 01 České Budějovice, tel. +420 38 7423440, 777 327 690

Šampion České republiky
Šampion KPaCHP
 Šampion KCHP
Junior šampion KPaCHP
Junior šampion KCHP
Klubový vítěz
Národní vítěz
Oblastní vítěz
vítěz IX. skupiny FCI na OVP České Budějovice 1998
 Primus Junior, CAJC,  8x CAC, 2x res.CACIB, 7x BOB 
Nejlepší veterán Oblastní klubové výstavy KCHP - 25.4.2009
Nejlepší veterán Jihočeské krajské výstavy -  Hluboká nad Vltavou, 8.5.2009

zkouška ZOP a ZPU1

Fena navštěvovala kynologické cvičiště a má složenu zkoušku Základní ovladatelnosti psa (ZOP) a Zkoušku pracovní upotřebitelnosti psa 1. stupně (ZPU-1). Na podzim roku 1998 se zúčastnila závodů "O pohár DDM", na kterém obsadila 2. místo z 21 zúčastněných ( zvítězil o 1 bod belgický ovčák malinois, třetí místo obsadil dobrman). V dubnu 1999 absolvovala "Jarní závod", ve kterém se umístila na třetím místě za vítězným beauceronem a německým ovčákem (celkem 23 účastníků). V únoru 2000 se v Memoriálu Františka Jaroše umístila na 3. místě z 19 startujících.

Uchovněna dne 25.5.1996, v chovu nebyla využita

Fotogalerie


Interview :

Tak vy chcete interview s nejúspěšnějším psem chovatelské stanice Cassiepia? Já se sice s cizími lidmi nikdy nebavím, ale budiž, udělám výjimku. Ovšem pouze za předpokladu, že budete dodržovat mnou stanovené podmínky. Jaké? Především na mne nebudete sahat. Já na vás taky nesahám, ani k vám nečuchám, nedělejte prosím totéž. Nebo vás rafnu a bude.
Ne, děkuji. Za prvé si od nikoho nic neberu a za druhé tuhle levnou čokoládu stejně nejím. Nemáte asi nejlepší vychování.  Ano, jsem arogantní intelektuálka, to máte pravdu. Ale já od vás rozhovor nechci.
Tak co tedy chcete vědět? Něco o mně? Tak dobrá.
Jmenuju se Adrienne, ale doma mi říkají Adri. Jsem pravý opak mojí matky, ambiciozní, noblesní a vzdělaná. Že vám připadám nafoukaná a nepřístupná? To vám mám snad, fujtajbl, olizovat obličej? Jste cizí a já nejsem labrador. Svou přízeň si nechávám výhradně pro úzký rodinný kruh. Tam s ní ovšem nešetřím, to byste byli asi překvapení. Nejraději mám paničku, jsme nerozlučné a rozumíme si beze slov, stačí pohled nebo gesto. Absolvovaly jsme spolu výstavy, zkoušky z výkonu i soutěže v poslušnosti. Pro paničku udělám cokoli a největší odměnou je mi její pochvala. Jsem perfekcionalistka a partnerka, na kterou se může stoprocentně spolehnout.
Moje výstavní kariéra? Byla docela pestrá, přes 20 výstav. Jsem šampion České republiky, šampion Klubu chovatelů pudlů, šampion Klubu přátel a chovatelů pudlů, Klubová vítězka, Národní vítězka, vyhrála jsem dokonce celou "devítku" (společenská plemena), atd. atd. Stejně tomu houby rozumíte, jak tak na vás koukám. Výstavy mne bavily a v kruhu jsem se dobře předváděla. Někteří lidé si myslí, že výstavy jsou týráním psů, ale není to pravda. My pudlové, tedy alespoň někteří z nás, jsme manekýni. Milujeme atmosféru soutěží, protože patříme ke psům, kteří jsou rádi středem pozornosti.
A cvičák? Začala jsem tam chodit ve třech letech, jen tak z legrace. Cvičím ráda, jen nesnáším, když mají na začátku výcvikové hodiny všichni psi povel "volno". Okamžitě toho ti neomalenci využijí a vůbec nerespektují, že k šampionkám se nečuchá!
Složila jsem dvoje zkoušky a byla na čtyřech závodech. Dvakrát jsem byla druhá a dvakrát třetí, vždy z kolem zhruba 20 startujících. Nechala jsem za sebou už spoustu německých ovčáků, dobrmanů a kníračů. Jsem si samozřejmě vědoma toho, že to nebyly žádné vrcholové zkoušky ani závody, přesto se domnívám, že to na pudlí šampionku není špatné.
Taky jsem si zkusila agility, docela mě baví, ale už jsem přece jen trochu v letech a nemám tu rychlost jako mladí psi. Zato jsem precizní, takže nedělám zbytečné chyby.
Ne, děti nemám. Nechápu, proč by mi měli nějací páchnoucí a ječící tvorečci škubat srst a ničit postavu. Nejsem mateřský typ a panička to dobře ví, takže mne k ničemu nenutila.
Co ještě chcete vědět? Vztahy ve smečce? Moje máma je a vždycky byla budižkničemu. Rodinný typ. Ta by snad koukala i na mexické telenovely, kdyby neměla chudák zelený zákal. Miluje štěňátka (dokonce i cizí!) a byla by ochotná adoptovat klidně stupidního zakrslého králíka. To už je úchylka, to mi nevykládejte, že je to normální mateřský pud. Já, když se dostanu na králíka, tak cítím taky pud, ale diametrálně odlišný. Najevo to samozřejmě nedám, ví to jen panička, jsem přece civilizovaný pes a umím se ovládat.
Cristine? Co vám mám o té nule povídat? Nemáme se rády, to jste uhodli. To je jako kdybyste chtěli, aby anglická královna uzavřela přátelství s pavlačovou drbnou. Cristine je výsměchem plemene pudl! Absolutně nemá úroveň. Totální  proletářka, bufeťačka, zlodějka a somračka. Možná časem i feťačka.  Ne, ne, nežárlím na ni, to se mýlíte. Nad takové přízemnosti jsem povznesená a navíc vím, že moji pozici u paničky hned tak někdo ohrozit nemůže. Já bych ji byla přijala do rodiny vcelku ochotně. To ona je příčinou problémů. Je drzá a nevychovaná (pardon, panička říká spontánní), dominantní a agresivní.  Sežere na co přijde, nejen odpadky, ale dokonce i neznačková krmiva!! Navíc se v jednomu kuse drbe. Kdo to jaktěživ viděl, aby se pudl drbal jako Puňťa u boudy? Když mě něco svědí, tak se poškrábu, ale decentně a ne na veřejnosti. Pokoušela jsem se ji trochu zcivilizovat, ale bohužel marně. Tahle snaha mne stála dost zubů, včetně jednoho špičáku, takže jsem to postupně vzdala a raději jdu té zrzavé hysterce z cesty.
No, nemáte zač, nakonec jsem vám docela ráda rozhovor poskytla. Hlavně to tam napište přesně, žádné překrucování fakt, vím, co jste vy novináři zač, mám už s médii své zkušenosti.
Jdete teď dělat rozhovor s Cristy? To vás upřímně lituju, ta vám vykecá díru do hlavy. Pokud vám můžu radit, tu svačinu si snězte radši tady.
PS: čas letí a možná by stálo za to náš rozhovor trošku aktualizovat... Bylo mi čtrnáct a jsem pořád stejně krásná jako dřív... Cristy ani Cindy už nežijí a místo
s Cristy jsem nucena obývat společný byt s její dcerou Diorou. V podstatě žádná velká změna - nenávidí mne úplně stejně a já její city vřele opětuji.